Чи оподатковується ПДФО компенсація відпустки при звільненні 2017

Чи оподатковується ПДФО компенсація відпустки при звільненні?

Звичайні виплати при звільненні не оподатковуються ПДФО, однак мають місце деякі винятки, наприклад, такі, як компенсація невикористаної відпустки.

Чи оподатковується ПДФО компенсація відпустки при звільненні 2017

Співробітникам, які уклали договір з начальством, зобов'язані надавати відпускний період. Його тривалість становить 28 днів, проте в залежності від роду професії і регіону проживання він може бути збільшений.

Працівники, йдучи з посади, можуть замінити частину днів (за умови тривалості відпускного періоду більше 28 діб) на грошовий еквівалент. (Ст. 127 ТК РФ, п. 28 Правил, затв. НКТ СРСР 30.04.1930 N 169). Для цього потрібно скласти письмову заяву на ім'я роботодавця.

Чи оподатковується ПДФО компенсація відпустки при звільненні 2017

При догляді з посади і розірвання угоди людині належить відшкодування за невикористані дні з розрахунку доходу за останні 12 місяців, в такому випадку стягується податок. Видають належну суму разом з іншими виплатами в останній робочий день.

Факт! Несвоєчасне або часткове оподаткування компенсації за невикористану відпустку при звільненні може спричинити за собою серйозні штрафи щодо роботодавця.

Чи оподатковується ПДФО компенсація відпустки при звільненні 2017

Мито, що стягується з заробітку працівника, називається ПДФО. Її розмір дорівнює 13%. При оплаті компенсації відпустки при звільненні роботодавець зобов'язаний відрахувати ПДФО: зі списку доходів фізичних осіб тільки з цих компенсаційних відрахувань стягується грошовий збір.

Моментом отримання доходу за вирахуванням податків вважається день видачі грошової суми в касі фірми роботодавця або перерахування на розрахунковий рахунок в банку, що звільняється.

З компенсації відпустки при звільненні крім ПДФО вираховується і відсоток до фондів страхування:

  • обов'язкового медичного;
  • пенсійного;
  • соціального.

Навіть в разі, якщо співробітник був звільнений за прогули або грубі порушення, підприємство виконує функцію агента. Воно не несе ніяких витрат, адже прибутковий податок вираховується з найманого працівника.

Так як компенсаційні відрахування оподатковуються, вони повинні бути відображені в довідці 2-ПДФО. Розмір компенсації за дні відпочинку, які не були використані, шифрують кодом 4800.

Страхові внески і ПДФО з виплат при звільненні

Будь-які виплати працівникові підлягають обкладенню прибутковим податком (ПДФО за ставкою 13%) і страховими внесками (загальний відсоток 30%). І ПДФО, і внески сплачуються з 2017 року в ФНС, проте навантаження по ПДФО лягає на працівника, по страхових вносимо - на роботодавця. З виплат при звільненні також потрібно утримати прибутковий податок і нарахувати страхові платежі. Як вважається дана навантаження від різних виплат - заробітної плати, компенсації відпустки при звільненні, вихідної допомоги?

У числі виплат, які працівник може отримати при звільненні, значаться:

  • заробітна плата - видається вся невиплачена сума зарплати, нарахована за відпрацьований час на момент звільнення;
  • компенсація відпустки - грошова виплата за невикористані дні відпустки, якщо вони є у працівника. Компенсація видається за всі дні відпустки, що не витрачені за період роботи. Як розрахувати компенсацію в 2017 році;
  • вихідну допомогу - виплачується в ряді випадків, наприклад, при звільненні за скороченням. Також питання про виплату може бути вирішене за погодженням з працівником. Кому виплачується вихідна допомога при звільненні?

Як оподатковуються ПДФО та страховими внесками зазначені виплати?

Читайте також: Оподаткування ПДФО заробітної плати, відпускних, лікарняного, матеріальної допомоги, премій - посилання.

ПДФО з виплат при звільненні у 2017 році

Що таке ПДФО? Якщо розшифрувати це поняття, то воно означає, як податок на доходи фізичних осіб. Кожна людина, що проживає в державі, отримуючи будь-який дохід, повинен сплатити ПДФО в казну держави. За загальним правилом ПДФО на 2017 рік не змінився і становить 13% від загального доходу. Не важливо, що це заробітна плата або продаж житла. Обов'язково необхідно сплатити прибутковий податок. Чи повинен працівник сплачувати ПДФО при звільненні та зміні роботи?

Коли працівник звільняється з роботи, з ним повинен бути проведений розрахунок. Йому повинні бути виплачені всі суми заробітку. До них відносяться:

  • Оплата за доопрацьоване кількість днів;
  • Премії, компенсації;
  • Інші заборгованості перед працівником.

Заробітна плата, яка виплачується співробітнику повинна включати всі статті, встановлені системою оплати праці. Недотримання порядку виплат може спричинити відповідальність для роботодавця.

ПДФО із загальної суми віднімається. За загальним правилом вирахування ПДФО повинен бути проведений до того, як співробітник отримає розрахунок. На руки працівнику видається сума зарплати за вирахуванням прибуткового податку в розмірі 13% від нарахованої заробітної плати.

При безготівковому розрахунку сплата ПДФО проводиться в день виплати. Якщо оплата відбувається готівкою, то відрахування ПДФО має відбуватися не пізніше дати видачі заробітної плати на руки працівникові.

Якщо в рахунок заробітної плати раніше був виданий аванс, то з нього потрібно утримати прибутковий податок, якщо це не було зроблено за фактом видачі авансу.

З компенсації невикористаної відпустки

Відповідно до пункту Інструкції про видачу заробітної плати сума грошової компенсації за невикористану відпустку належить до фонду додаткової заробітної плати.

Відносно даної компенсації прибутковий податок стягується за загальним правилом, передбаченим для виплати основної заробітної плати - 13% від компенсації. ПДФО перераховується до бюджету в день видачі компенсації, або на наступний день.

З вихідної допомоги ПДФО сплачується в повному обсязі, а частково. Під категорію оподаткування підпадає тільки та сума, яка перевищує ліміт.

За загальним правилом вихідну допомогу буде обкладатися ПДФО, якщо сума виплати буде перевищувати триразовий місячний розмір заробітної плати співробітника. З суми допомоги в межах 3 заробітків ПДФО не утримується.

Щоб розрахувати суму вихідної допомоги, необхідно взяти середній заробіток за один день і помножити на кількість робочих днів місяця, за який покладається виплата допомоги.

Для РКС не обкладається ПДФО шестиразовий місячний заробіток.

при скороченні

При скороченні працівникові обов'язково виплачується вихідна допомога в одноразовому місячному заробітку. З нього ПДФО не утримується. При виплаті допомоги за другий місяць (якщо працівник не працевлаштувався за 2 місяці після скорочення) утримувати прибутковий податок також не потрібно. За третій місяць вихідна виплата надається за погодженням з центром зайнятості, з цієї суми також ПДФО не утримується.

Якщо ж роботодавець за своїм бажанням вирішує при скороченні виплатити додаткове вихідну допомогу понад трьох заробітків, то сума перевищення обкладається ПДФО.

При звільненні за згодою сторін

Вихідна допомога може бути передбачено не тільки ТК РФ, але і самим роботодавцем в угоді. Якщо ця виплата передбачена внутрішнім локальним актом, трудовим договором або додатковою угодою до нього, угодою про розірвання трудового договору, то її розмір, що не перевищує триразовий місячний заробіток не обкладається ПДФО (для РКС шестиразовий заробіток).

Страхові внески з виплат при звільненні у 2017 році

Страхові внески - категорія грошових відрахувань до державного фонду, які виплачує роботодавець власним коштом. Стандартний розмір страхових внесків становить 30%.

З січня 2017 року Податковий Кодекс РФ доповнено новим розділом «Страхові внески», в зв'язку з чим дані платежі перераховуються в ФНС.

З заробітної плати і компенсації при звільненні

Страхові внески є обов'язковими до сплати при розрахунку зі співробітником і виплати остаточної заробітної плати та грошової компенсації за відпустку. Страхові внески стягуються не пізніше дня розрахунку і виплати заробітної плати працівнику.

З вихідної допомоги, як і при ПДФО, податки не стягуються, якщо його розмір не перевищує трьох місячних заробітків (шести для РКС). У разі якщо сума перевищує триразовий розмір, то страхові внески стягуватися будуть.

Компенсація відпустки, ПДФО та страхові внески

Грошова компенсація невикористаної відпустки призначається при звільненні працівника, а також в процесі трудової діяльності можна отримати компенсацію за невідгуляні додаткова оплачувана відпустка. Чи оподатковується компенсація відпустки ПДФО та страховими внесками? Про оподаткування цієї виплати читайте у статті нижче.

ПДФО - це податок, що стягується з виплачуваних доходів працівникові, його утриманням займається роботодавець, видаючи співробітнику грошову суму за мінусом податку. Стандартна ставка ПДФО за доходами, пов'язаних з оплатою праці, становить 13%.

Страхові внески - це нарахування з виплат працівникам, які сплачують роботодавця в якості забезпечення обов'язкового страхування. Загальний відсоток внесків становить 30%, сплачуються з 2017 року ці суми в податкову.

Чи оподатковується страховими внесками компенсація відпустки при звільненні

Неотгулярние відпускні дні при звільненні підлягають заміні компенсаційною виплатою, яку можна обчислити за середнім заробітком працівника, що звільняється за останній рік.

Компенсація відпустки при звільненні обкладається страховими внесками в повному обсязі, незалежно від причини звільнення.

Даний висновок випливає з таких нормативних пунктів:

  • п.3ст.8 НК РФ;
  • пп.2п.1ст.422 НК РФ;
  • пп.2п.1ст.20.2 Закону 125-ФЗ.

Тобто незалежно від того, хто виступає ініціатором звільнення, за яким основи розривається договір зі співробітником, з усією нарахованої компенсаційної суми необхідно порахувати відсоток страхових відрахувань і сплатити його в ФНС, яка з 2017 року адмініструє дані виплати.

При цьому внески не зменшують суму компенсації, яка виплачується працівникові. Сплата обов'язкових страхових сум є обов'язком страхувальника, яка при цьому бере повністю витрати на себе.

Навіть в разі, коли працівник звільняється за дисциплінарні порушення, прогули, пияцтво чи інші порушення, виплатити грошову компенсацію за невикористану відпустку потрібно обов'язково, нарахувавши на її суму страхові внески.

Внески включаються в себе наступні:

  • пенсійні - 22%;
  • медичні - 2,%;
  • соціальні - 5,1%;
  • Слухаючи.

Перші три платяться в ФНС, останній - в ФСС.

Кількість днів невикористаної відпустки вважаються наступним чином.

Чи оподатковується компенсація відпустки при звільненні ПДФО

Вся компенсаційна виплата за невикористану відпустку при звільненні обкладається прибутковим податком.

Це означає, що роботодавцю треба порахувати ПДФО за ставкою 13% від всієї призначеної суми компенсації. Далі обчислений податок слід відняти від компенсаційної величини і сплатити в ФНС.

Працівникові на руки видається грошова сума, зменшується на утриманий ПДФО. Тобто прибутковий податок - це витрати виключно працівника. При цьому сам роботодавець приймає на себе роль податкового агента, ніяких витрат не несучи.

Компенсація відпустки обкладається ПДФО не тільки при звільненні, а й при її виплаті за додаткові дні відпустки за письмовою заявою співробітника. Працівник має право в будь-який момент компенсувати невикористану додаткову відпустку, не чекаючи звільнення.

Утримати податок потрібно безпосередньо при виплаті компенсації і в термін, не пізніше наступного дня потрібно сплатити ПДФО в ФНС.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

+ 39 = 43

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map